Kazanç çekiş geri HDFC değerlendirme: Alış — Aşırı tamponlar

Related Articles

Q4FY20 eylemler benzer, HDFC proaktif (daha doğrusu yeniden yapılanma daha olmayan Covid stres peşin kabul ederek tercih edebilirsiniz.

HDFC daha (1) ile 100% AUM ve bilanço (>5%) aşırı likidite 36% tampon hazırlama, yukarıda üzerinde ve aşama payanda -) son sermaye artırımı ile bilanço güçlendirdi. 2.0 Morat 1.0 Morat gelen hareketi (yüksek 16, 6% perakende ve %39 olmayan perakende (değil toplama etkinliği) tabanlı bilgilendirme yaklaşımı talep nedeniyle baskı)-büyük olmasa da, yeniden yapılanma içine akışı hala sınırlı olacak. Q4FY20 eylemler benzer, HDFC proaktif (daha doğrusu yeniden yapılanma daha olmayan Covid stres peşin kabul ederek tercih edebilirsiniz.

Ödeme eğilimleri o m–Temmuz ayında m (>%80) ay ve Q3FY21 büyüme aşaması sonrası başlangıç birkaç normalleşme öneririz. Son sermaye zam, %10/%1 ve %12,7/%13,4, sırasıyla, FY21e/FY22e için EPS ve BV Yukarı bizim biz gözden kaçmış olabilir. Kazanç çekiş destek ve HDFC konumlandırma ortasında sıkıntı pekiştirmek (kredi maliyet, likidite, sermaye) aşırı tamponlar ve üstün profilinin tavrımızı koruyoruz. Gözden geçirilmiş bir SoTP ile bağlı (önceki: Sc) 2,423 Rs hedef fiyat tabanlı Alış-korumak.

Alt boyunca diseksiyon moratoryum-kesimleri: Temmuz itibariyle 2 (%25.5) Morat genel AUM (%27) 1.0 Morat, hareketin ezici olmamıştır. Bireysel krediler içinde moratoryum 18 ‘den %7.8%’ e düşmüştü. -Perakende portföy AUM %26’sını oluşturan olmayan, %39 moratoryum altında. Sigara içinde geliştirici kredi perakende alt kesimleri, neredeyse 70%, kurumsal krediler %20 ~ve LRD %15 moratoryum altında idi. Şirket moratoryum istekleri orantılı olarak ifşa (ifşa sayı) Temmuz-Ağustos trend anlamlı bir değişiklik beklemiyoruz.

Moratoryum kadar yeniden yapılanma içine nasıl aktığını: Müşteri geri bildirim, perakende moratoryum müşterilerinin dayanarak, <15% have faced job losses or business closures. In non-retail, >70% moratoryum sırasında ilgi parçası/tam ödeme yapmış. Anahtar izlenebilir hiç ödeme yapmayan olmayan (%10-AUM 2, 8 ‘ i temsil eden perakende) %30 dengesi olurdu. En kötü durumda bile olmayan, perakende moratoryum %15 ve %40 varsayarak-perakende müşteri moratoryum yeniden aramak, yeniden yapılandırılan havuzu AUM 6.5% ~çevirmek sağlama, ek bir 65bps çağrısında olur.

Yastık kazanç oynaklık için yeterli kaynak ayırma tampon: HDFC bir ihtimal tampon binada herhangi bir düşeş kazanç %30’unu kullanan olmuştur. Böylece, şimdi rezerv sağlama Sc 122 milyar Euro olan ve %50 tanınmayan stres havuza doğru gelmektedir. Bu tampon ile, artan sağlama gereksinimi %1.2 at/0.8% FY21e/FY22e üzerine sabitlenecek.

Ödemeler büyük ölçüde normale döndürme: 81’i geçen yıl, Temmuz ayının %68 oranı (Haziran) çalıştırmak perakende ödemeler-m geliştirme-A-o-m tutarlı olmuştur. Şirket y-o-y büyüme Q3FY21 post bildirmelisiniz. Bu arada, bir çeyrek için, çekiş-o-m 2.0 Morat geliştirilmiş geri ödeme çalışma oranı Gönderen dengelenecek m kazandı. Kredi FY21 uç ve %14 ile FY22 için %9 büyüme inşa ediyoruz.

Sermaye artış tahminleri faktoring: HDFC son zamanlarda SERAMİK ile Rs 1600/sh ve 2,175 Rs 3 yıldır öz içine (çevrilebilir) 17mn emri de 55 milyon hisse veren hisse senedi + NCD/garanti yapı ile bir arada Rs140 bn yükseltti. Bu >320bps tarafından %19.5 tier-1 sermayesi adamımız var. Bu da hesaba katarsak Yukarı FY21e/FY22e için %10/%1 EPS bizim gözden geçirdik.

BSE canlı Hisse senedi Fiyatları almak, Yatırım Fonlarının MALİGN, ABD Pazarında ve son NAV, portföy, Gelir Vergisi Hesap makinesi ile vergi hesaplamak, piyasanın En çok Kazanan, Üst Kaybedenler ve en İyi yatırım fonu biliyor. Bizim gibi Facebook ve bizi izleyin Twitter.

Finansal Express şimdi Telgraf üzerinde. Burada kanalımıza katılmak için tıklayın ve Biz en son haberleri ve güncellemeleri ile güncel kalın.

More on this topic

Popular stories