Dünya Sağlık Örgütü eski 12 çocuğu DANIŞMANLIK ve maske Corona yayılmasını önlemek için gereken

Related Articles

Dünya Sağlık Örgütü vardır çocuklar için yüz maskeleri rehberlik yayınladıen azından ülkenin bazı bölgelerinde de— öğrencileri sınıflara yeni öğretim yılı başlamak dönmek gibi. 5 yaş ve daha küçük çocuklar neden maske takmak zorunlu olmamalı, en yardım olmadan onları koymak mümkün değildir, çünkü diyor, KİM.

Çocuklar 11 ile 6 yaş, ancak, onlara yardımcı olmak için mevcut bir yetişkin olup olmadığını, ve eğer yaşlı insanlar ya da insanlar için virüs komplikasyonları daha yüksek risk altında olan sağlık koşulları ile eline verecekler belirli koşullar, yerel enfeksiyon oranları da dahil olmak üzere, altında maskeleri giymeli.

12 ve üzeri çocuklar aynı koşullar altında yetişkin maske giymeli onları giymek, standart sosyal kullanarak piyasaya söyleyen mesafe kılavuz olur.

UNICEF ile çalışan, Uluslararası Pediatri Derneği ve diğer sağlık kuruluşları ve uzmanlar kuralları ile gelmek. Corona çocuklarda bulaşır hakkında sınırlı kanıt olduğunu, ancak küçük çocuklar “enfeksiyon erişkinlere göre daha düşük duyarlılık olabilir,” ama bu yaşına göre değişebilir buna delil olarak gösteren bulgularını stres. Büyük çocuk daha genç olanlara göre virüsü yaymak için daha yaşanabilir olabilir.

Ayrıca, COVİD-19 yayılmasını önlemek için maske takan çocuklara faydaları “maske takan, fizibilite ve rahatsızlık yanı sıra sosyal ve iletişim ile ilgili endişeler de dahil olmak üzere potansiyel zararlara karşı kullanılmaması gerektiğini tavsiye edecek.”

Amerikan Pediatri Akademisi göre, 30 Temmuz-13 Ağustos arasında, çocuklarda Corona 75,000’den fazla yeni vaka var, toplam 24 oranında artış kaydedildi. Geçen ay itibariyle, 340,000 fazla çocuğa test yapmıştı pozitifABD’de toplam vaka , 9 oranında.

Tıp uzmanları bez yüz kaplamaları giyen çoğu insan önlemek için çok az tıbbi sebep olduğunu söylüyor. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) 14 Temmuz güncellemesi dedi “bez yüz kaplamaları bez yüz kaplamaları-19 başkalarına virüs yayılmasını COVİD insanlar engellenmesine yardımcı olan” artan kanıtlar olduğunu da sözlerine ekledi hastalığın yayılmasını azaltabilir COVİD-19, mücadelede önemli bir araç “olduğunu.”

More on this topic

Popular stories