AT&T Randall Stephenson adam CEO’lar adalet için konuşmaya çağırır

Related Articles

Salı günü AT&T CEO’SU Randall Stephenson adam baş yöneticileri üzerinde ırksal adalet için George Floyd, silahsız siyah bir adamı öldüren polis aşağıdaki konuşmaya çağırdı.

“Bize CEO’ların büyük Afrikalı-Amerikalı çalışanın organları var. Onlara siyasi liderlerimiz öne çıkıp tanımak ve bunu söylemek istiyoruz ki bizim politika yapıcıların adım soruyor, biz bu konuşan olduğumuzdan emin borçluyuz: bir sorunumuz var,” Stephenson ” dedi. “Büyük bir sorunumuz var ve ele alınması gerekiyor.”

Derek Chauvin, beyaz bir polis memuru, Floyd boynuna birkaç dakika boyunca diz itti sonra Floyd geçen hafta öldü. Ölümü ülke genelinde yaygın protestoları ateşledi ve birçok şirket ifadelerini yayınladı ve siyah toplum destek için bağış yaptı beri.

Ama büyük şirketler aktif politika değişiklikleri savunan gerekiyor, Stephenson CNBC “Ciyaklama” söyledi.

“Bu adrese politika değişikliği başlamak için kas ve etkimizi kullanmaya başlamak için bir zorunluluk var,” dedi. İş dünyası liderleri bu işe omuz koymak ve top hareket etmeye başlar ettireceğiz “diye düşünüyorum.”

“Bu adalet ile ilgili. Ve Amerika’da her CEO, her liderin öne çıkıp sormamız gereken temel adalet sorunları ile uğraşırken, ‘ne yapılacak doğru şey nedir?'” sözlerine ekledi.

Yaygın bir etkiye sahip olan iş dünyası liderleri, kolluk için ırksal profilleme izin politikalarını durdurmak için itmek örneğin, Stephenson dedi.

“Eğer AT&T politikaları içinde bu tür kullanmak için olsaydı, haklı olarak sonlandırıldı, ateş ve muhtemelen dava açmak istiyorum,” dedi. “Ama izin veriyoruz, aslında sistemleri var, ırkçılık için izin prosedürleri var. Politikalar bu tür meydan olması gerekir.”

Stephenson görevinden Başkan ve COO John Stankey CEO görevini devralacak 1 Temmuz’da emekli olacak.

CNBC YouTube abone

More on this topic

Popular stories